RejestracjaLogowanie
Twój koszyk jest pusty

NEWSLETTER

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

imię:
e-mail:

Wybierz inny kolor

Epinox BOSMAN 54

producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE
pojemność: 0,73l
 • wybrany kolor:

  RAL 7035

  cena: 82,00zł

  dostępność: 24h

   
 • wybrany kolor:

  RAL 9010

  cena: 82,00zł

  dostępność: 24h

   

Podkładowa farba epoksydowa. Do renowacji jachtów z laminatu w celu zapobiegania zjawisku osmozy. Jako międzywarstwa w systemach malarskich epoksydowych lub epoksydowo-poliuretanowych. Powłoka odporna na działanie wody, roztworów soli i alkaliów, ropy naftowej, oleju napędowego, opałowego i roślinnego. Pod wpływem promieniowania słonecznego odcień powłoki może ulec zmianie. 


RODZAJ

 

Dwuskładnikowa podkładowa farba epoksydowa.

 

TYPY POWIERZCHNI

 

Zalecana do laminatu, może być też stosowana do kadłubów stalowych, aluminiowych i drewnianych.

 

ZASTOSOWANIE

 

Do stosowania na kadłubach z laminatu poniżej oraz powyżej linii wodnej jako farba zabezpieczająca laminat przed osmozą. Jako międzywarstwa w systemach malarskich epoksydowych, lub epoksydowo-poliuretanowych. Doskonały jako podkład pod antifouling. Do zastosowania jako podkład na powierzchniach zewnętrznych oraz wewnętrznych. Może być także stosowany jako ostateczna warstwa nawierzchniowa, ale tylko w warunkach wewnętrznych. Może być pokrywana dwuskładnikowymi farbami poliuretanowymi i epoksydowymi.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Bardzo dobrze wnika w laminat uszczelniając go. Tworzy powłokę bardzo dobrze  przyczepną do podłoża, odporną na działanie wody, roztworów soli i alkaliów, ropy naftowej, oleju napędowego, opałowego i roślinnego. Pod wpływem promieniowania słonecznego odcień powłoki może ulec zmianie i powłoka może ulegać nieznacznemu kredowaniu. Z tego też powodu nie jest zalecana jako warstwa nawierzchniowa w warunkach zewnętrznych.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

 

Powinna być sucha, pozbawiona tłuszczu, kurzu i soli. Powierzchnię laminatu zszorstkować papierem ściernym nie przekraczając 1/3 grubości żelkotu. Powierzchnię przemyć przy użyciu wody z dodatkiem OLIVA CLEANER. Ubytki zaszpachlować przy pomocy szpachlówki Bosman 1. Podłoże stalowe i aluminiowe powinno być zagruntowane farbą ALU STEEL PRIMER 2002, a drewniane rozcieńczonym lakierem WOOD PRMER 12.

 

APLIKACJA

 

Farba daje się łatwo nakładać w warunkach amatorskich pędzlem, natryskiem powietrznym, bezpowietrznym i wałkiem. Polecana do natrysku powietrznego (po rozcieńczeniu). Przy aplikacji manualnej zalecane jest nałożenie pierwszej warstwy pędzlem – nie jest zalecane nakładanie pierwszej warstwy wałkiem.

 

ROZCIEŃCZANIE DO MALOWANIA

 

Przy aplikacji ręcznej rozcieńczanie nie jest wymagane. W razie konieczności (zgęstnienie wyrobu) 3-5%. Rozcieńczenie jest zalecane do aplikacji natryskiem powietrznym.

Czas schnięcia do następnej warstwy    10 godz. przy 20°C

Czas do pełnego utwardzenia   7 dni przy 20°C

Wydajność z 1 litra w m2             10 m2

Pojemność opakowania              0,81 L

Rozcieńczalnik  OLIVA 564

KOLORY

Oliva Epinox Bosman 54

 

RAL 9010

 

RAL 7035

 

Copyright © 2012 FarbySalus.pl
Tworzenie stron Webton.pl