RejestracjaLogowanie
Twój koszyk jest pusty

NEWSLETTER

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

imię:
e-mail:
szczegóły
Emapur MARINA
Producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE

pojemność: 0,74l

Zastosowanie:
Emalia poliuretanowa, dwuskładnikowa. Do ostatecznego malowania nadwodnych części jachtów i statków. Powłoka odporna na działanie czynników mechanicznych, promieniowanie słoneczne i agresywne czynniki atmosferyczne, wodę rzeczną, morską i sanitarną, roztwory soli i alkaliów, rozcieńczone roztwory kwasów, ropę naftową, oleje napędowe oraz niektóre rozpuszczalniki (benzyny, ksylen).

RODZAJ

 

Dwuskadnikowa emalia poliuretanowa.

 

TYPY POWIERZCHNI

 

Do wszystkich rodzajów powierzchni.

 

ZASTOSOWANIE

 

Farba dekoracyjna o wysokim połysku. Do ostatecznego malowania nadwodnych części jachtów i statków.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Powłoka dekoracyjna, elastyczna, odporna na działanie czynników mechanicznych, promieniowanie słoneczne i agresywne czynniki atmosferyczne, wodę rzeczną, morską i sanitarną, roztwory soli i alkaliów, rozcieńczone roztwory kwasów, ropę naftową, oleje napędowe oraz niektóre rozpuszczalniki (benzyny, ksylen).

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

 

Suchą, pozbawioną zanieczyszczeń wolną od kurzu i tłuszczu powierzchnię zagruntować farbą podkładową  z linii BOSMAN. Zaleca się przemyć powierzchnię  OLIVA CLEANER z dodatkiem wody, a następnie spłukanie wodą.

 

APLIKACJA

 

Natrysk bezpowietrzny, pędzel, po rozcieńczeniu natrysk powietrzny.

 

ROZCIEŃCZANIE DO MALOWANIA

 

Rozcieńczanie farby do malowania nie jest wymagane. W razie konieczności (zgęstnienie wyrobu) do 10%

Czas schnięcia do następnej warstwy : 8 godz. przy 20°C

Czas do pełnego utwardzenia : 7 dni przy 20°C

Wydajność z 1 litra w m2 : 11

Pojemność opakowania : 0,74 L mieszaniny 

Rozcieńczalnik  Oliva : 433

szczegóły
Epinox BOSMAN 54
Producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE

pojemność: 0,73l

Zastosowanie:

Podkładowa farba epoksydowa. Do renowacji jachtów z laminatu w celu zapobiegania zjawisku osmozy. Jako międzywarstwa w systemach malarskich epoksydowych lub epoksydowo-poliuretanowych. Powłoka odporna na działanie wody, roztworów soli i alkaliów, ropy naftowej, oleju napędowego, opałowego i roślinnego. Pod wpływem promieniowania słonecznego odcień powłoki może ulec zmianie. 


RODZAJ

 

Dwuskładnikowa podkładowa farba epoksydowa.

 

TYPY POWIERZCHNI

 

Zalecana do laminatu, może być też stosowana do kadłubów stalowych, aluminiowych i drewnianych.

 

ZASTOSOWANIE

 

Do stosowania na kadłubach z laminatu poniżej oraz powyżej linii wodnej jako farba zabezpieczająca laminat przed osmozą. Jako międzywarstwa w systemach malarskich epoksydowych, lub epoksydowo-poliuretanowych. Doskonały jako podkład pod antifouling. Do zastosowania jako podkład na powierzchniach zewnętrznych oraz wewnętrznych. Może być także stosowany jako ostateczna warstwa nawierzchniowa, ale tylko w warunkach wewnętrznych. Może być pokrywana dwuskładnikowymi farbami poliuretanowymi i epoksydowymi.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Bardzo dobrze wnika w laminat uszczelniając go. Tworzy powłokę bardzo dobrze  przyczepną do podłoża, odporną na działanie wody, roztworów soli i alkaliów, ropy naftowej, oleju napędowego, opałowego i roślinnego. Pod wpływem promieniowania słonecznego odcień powłoki może ulec zmianie i powłoka może ulegać nieznacznemu kredowaniu. Z tego też powodu nie jest zalecana jako warstwa nawierzchniowa w warunkach zewnętrznych.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

 

Powinna być sucha, pozbawiona tłuszczu, kurzu i soli. Powierzchnię laminatu zszorstkować papierem ściernym nie przekraczając 1/3 grubości żelkotu. Powierzchnię przemyć przy użyciu wody z dodatkiem OLIVA CLEANER. Ubytki zaszpachlować przy pomocy szpachlówki Bosman 1. Podłoże stalowe i aluminiowe powinno być zagruntowane farbą ALU STEEL PRIMER 2002, a drewniane rozcieńczonym lakierem WOOD PRMER 12.

 

APLIKACJA

 

Farba daje się łatwo nakładać w warunkach amatorskich pędzlem, natryskiem powietrznym, bezpowietrznym i wałkiem. Polecana do natrysku powietrznego (po rozcieńczeniu). Przy aplikacji manualnej zalecane jest nałożenie pierwszej warstwy pędzlem – nie jest zalecane nakładanie pierwszej warstwy wałkiem.

 

ROZCIEŃCZANIE DO MALOWANIA

 

Przy aplikacji ręcznej rozcieńczanie nie jest wymagane. W razie konieczności (zgęstnienie wyrobu) 3-5%. Rozcieńczenie jest zalecane do aplikacji natryskiem powietrznym.

Czas schnięcia do następnej warstwy    10 godz. przy 20°C

Czas do pełnego utwardzenia   7 dni przy 20°C

Wydajność z 1 litra w m2             10 m2

Pojemność opakowania              0,81 L

Rozcieńczalnik  OLIVA 564

KOLORY

Oliva Epinox Bosman 54

 

RAL 9010

 

RAL 7035

 

szczegóły
Epinox BOSMAN 77
Producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE

pojemność: 0,72l

Zastosowanie:
Podkładowa farba epoksydowa grubopowłokowa, utwardzana w niskich temperaturach (do -10oC). Do renowacji jachtów z laminatu w celu zapobiegania zjawisku osmozy. Do zabezpieczania antykorozyjnego kadłubów jachtów stalowych i aluminiowych. Do samodzielnego wymalowania powierzchni wewnętrznych ładowni i zbiorników. Jako międzywarstwa w systemach malarskich epoksydowych lub epoksydowo-poliuretanowych. Powłoka wytrzymała mechanicznie, odporna na działanie czynników agresywnych, wilgoci i wody. Pod wpływem promieniowania słonecznego odcień powłoki może ulec zmianie
Do zastosowania jako grunt antykorozyjny dla kadłubów jachtów stalowych, konstrukcji stalowych, aluminiowych lub betonowych. Farba EPINOX 77 jest farbą tiksotropową co oznacza, że właściwą konsystencję uzyska się po jej starannym wymieszaniu. Zalecany sposób aplikacji: pędzlem. Aplikacja wałkiem może być utrudniona ze względu na gęstość farby.
EPINOX 77 daje twardą i zarazem elastyczną powłokę odporną na działanie wody słodkiej i słonej, soli, alkaliów, ropy naftowej, olejów, benzyn itp. Dzięki temu, że powłoka epoksydowa tworzy nieprzenikalną dla wody barierę, farba ta nadaje się szczególnie do zabezpieczania przed osmozą kadłubów z laminatu oraz do ochrony kadłubów jachtów stalowych przed korozją. Czas przydatności mieszaniny do użycia 3,5 godz. przy 20°C.

RODZAJ

 

Dwuskładnikowa podkładowa farba epoksydowa.

 

TYPY POWIERZCHNI

 

Ze względu na gęstość zalecana do kadłubów stalowych, aluminiowych. Może być używana także do kadłubów laminatowych i drewnianych.

 

ZASTOSOWANIE

 

Do gruntowania podwodnej i nadwodnej części jachtów z laminatu, oraz jako grunt antykorozyjny dla kadłubów jachtów stalowych. Nadaje się do zabezpieczania przed osmozą kadłubów z laminatu oraz do ochrony kadłubów jachtów stalowych przed korozją. Do wymalowywania powierzchni wewnętrznych zbiorników (np. zęzowych).

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Farba grubokryjąca. Daje twardą i zarazem elastyczną powłokę odporną na działanie wody słodkiej i słonej. Powłoka z półpołyskiem, elastyczna, twarda i odporna na działanie niszczących czynników mechanicznych. Pod wpływem promieniowania słonecznego odcień powłoki może ulec zmianie i powłoka może ulegać nieznacznemu kredowaniu. Jest farbą tiksotropową co oznacza, że właściwą konsystencję do aplikacji (rzadszą ) uzyska się po jej bardzo starannym wymieszaniu. Utwardza się także w niskich temperaturach (do -5C).

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

 

Powierzchnię laminatu zszorstkować papierem ściernym nie przekraczając 1/3 grubości żelkotu. Powierzchnia stali powinna być czyszczona strumieniowościernie (najlepsza metoda przygotowania podłoża stalowego do malowania). W innym przypadku powłoka będzie się znacznie gorzej trzymała podłoża. Powierzchnię przemyć przy użyciu wody z dodatkiem OLIVA CLEANER. Powinna być sucha, pozbawiona tłuszczu, kurzu i soli. Ubytki zaszpachlować przy pomocy szpachlówki Bosman 1. Farba może tez być nakładana bezpośrednio na stal.  Podłoże aluminiowe musi być najpierw zagruntowane farbą ALU STEEL PRIMER 2002. Podłoże drewniane powinno być wcześniej zagruntowane rozcieńczonym lakierem WOOD PRMER 12.

 

APLIKACJA

 

Natrysk bezpowietrzny, pędzel. Przy malowaniu pędzlem może być konieczne nakładanie farby w kilku warstwach dla uzyskania zalecanej grubości pojedynczej powłoki. Aplikacja wałkiem może być utrudniona ze względu na gęstość farby.

 

ROZCIEŃCZANIE DO MALOWANIA

 

Rozcieńczanie nie jest wymagane. W razie konieczności (zgęstnienie wyrobu) 3-5%.

Czas schnięcia do następnej warstwy    6 godz. przy 20°C

Czas do pełnego utwardzenia   2 dni przy 20°C

Wydajność z 1 litra w m2             6 m2

Pojemność opakowania              0,98 L

Rozcieńczalnik  OLIVA 564

szczegóły
Epirust ALU-STEEL PRIMER 2002
Producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE

pojemność: 0,74l

Zastosowanie:
Podkładowa farba epoksydowa do gruntowania utwardzana w niskich temperaturach (do -10oC). Do gruntowania kadłubów i elementów wyposażenia ze stali, aluminium i żeliwa. Powłoka wytrzymała mechanicznie, odporna na działanie wody, wody morskiej, roztworów zasad i soli, benzyn, oleju napędowego i silnikowego oraz niektórych rozpuszczalników organicznych.  

Farba epoksydowa do gruntowania uniwersalna. Szczególnie zalecana do zabezpieczania kadłubów jachtów stalowych, cynkowanych lub aluminiowych. Może być stosowany jako farba renowacyjna istniejących powłok dwuskładnikowych. Sposób aplikacji: natryskowo, wałkiem lub pędzlem.

EPIRUST daje twardą i zarazem elastyczną powłokę odporną na działanie wody słodkiej i słonej, soli, ropy naftowej, olejów, benzyn. Czas przydatności mieszaniny do użycia 6 godz. przy 20°C

RODZAJ

 

Dwuskładnikowa podkładowa farba epoksydowa.

 

TYPY POWIERZCHNI

 

Zalecana do powierzchni aluminiowych oraz stalowych.

 

ZASTOSOWANIE

 

Szczególnie zalecana do gruntowania kadłubów i elementów wyposażenia z aluminium. Także do zabezpieczania kadłubów jachtów stalowych, cynkowanych.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Powłoka wytrzymała mechanicznie, odporna na działanie wody, wody morskiej, roztworów zasad i soli, benzyn, oleju napędowego i silnikowego oraz niektórych rozpuszczalników organicznych. Charakteryzuje się bardzo szybkim utwardzaniem (1°-15 min. 3°-40 min.) również w temperaturach ujemnych. Przy dużej reaktywności farba posiada stosunkowo długi czas życia. Po 3 stopniu utwardzenia – suchość na dotyk – jest niewrażliwa na wilgoć.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

 

Powinna być sucha, pozbawiona tłuszczu, kurzu i soli. Farba może być nakładana na wilgotne i gorzej przygotowane podłoża.

 

APLIKACJA

 

Natrysk powietrzny, bezpowietrzny, pędzel, wałek. Na powierzchnie wilgotne i  skorodowane zalecane jest nałożenie pierwszej warstwy pędzlem.

 

ROZCIEŃCZANIE DO MALOWANIA

 

Rozcieńczanie nie jest wymagane. W razie konieczności (zgęstnienie wyrobu) 3-5%

Czas schnięcia do następnej warstwy    50 min. przy 20°C

Czas do pełnego utwardzenia   38 godz. przy 20°C

Wydajność z 1 litra w m2             12 m2

Pojemność opakowania              0,98 L

Rozcieńczalnik  OLIVA 564

szczegóły
OLIVA CLEANER
Producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE

pojemność: 1l

Zastosowanie:
Koncentrat czyszczący do ogólnego stosowania. Zawiera łagodne substancje alkaliczne oraz emulgatory. Przeznaczony do czyszczenia urządzeń i wyrobów wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, w tym sprzętu wodnego, sportowego oraz elementów konstrukcyjnych pojazdów mechanicznych. Idealnie nadaje się do odtłuszczania powierzchni przed malowaniem. Preparat niepalny i nietoksyczny, nie powoduje korozji, ulega biodegradacji. Możliwe stosowanie w pełnym zakresie stężeń. Dla małych zabrudzeń wskazane rozcieńczanie w proporcji 1:30, w przypadku trudnych zabrudzeń 1:5. W formie koncentratu stosować wyłącznie w przypadku grubych warstw zanieczyszczeń tłuszczowych lub ropopochodnych. Podniesienie temperatury mycia wpływa na wzrost skuteczności roztworu myjącego. Stosować w temperaturach powyżej 0 0C. Do mycia powierzchni cynkowych i aluminiowych stosować tylko roztwory. 

RODZAJ

 

Preparat czyszczący

 

TYPY POWIERZCHNI

 

Do wszystkich powierzchni

 

ZASTOSOWANIE

 

Do czyszczenia urządzeń i wyrobów gospodarstwa­ domowego, sprzętu sportowego oraz elementów pojazdów mechanicznych. Nadaje się do odtłuszczania powierzchni przed malowaniem.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Zawiera łagodne substancje alkaliczne oraz emulgatory.  Ulega pełnej biodegradacji, jest niepalny i nietoksyczny. Preparat pieniący.

 

ROZCIEŃCZANIE

 

Dla małych zabrudzeń wskazane rozcieńczanie w proporcji 1:30, w przypadku trudnych zabrudzeń 1:5. W formie koncentratu stosować wyłącznie w przypadku grubych warstw zanieczyszczeń tłuszczowych lub ropopochodnych. Podniesienie temperatury mycia wpływa na wzrost skuteczności roztworu myjącego. Stosować w temperaturach powyżej 0C. Do mycia powierzchni cynkowych i aluminiowych stosować tylko roztwory.

szczegóły
ROZCIEŃCZALNIK 433
Producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE

pojemność: 0.5l

Zastosowanie:

Rozcieńczalnik do wyrobów poliuretanowych : emalii Emapur MARINA oraz do mycia narzędzi po stosowaniu tej emalii.  

szczegóły
ROZCIEŃCZALNIK 564
Producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE

pojemność: 0.5l

Zastosowanie:
Rozcieńczalnik do farb epoksydowych z linii Epinox BOSMAN, farby Epirust ALU-STEEL PRIMER 2002 i lakieru Epinox WOOD PRIMER 12 oraz do mycia narzędzi po stosowaniu tych wyrobów 
szczegóły
ROZCIEŃCZALNIK 779
Producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE

pojemność: 0.5l

Zastosowanie:
Rozcieńczalnik do farb poliwinylowych : ANTIFOULING VSE i Uniwin OPTIMAL oraz do mycia narzędzi po stosowaniu tych farb.
szczegóły
SZPACHLÓWKA EPOKSYDOWA BOSMAN 1
Producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE

pojemność: 0.5l

Zastosowanie:

Dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa szpachlówka epoksydowa przeznaczona do wypełniania nierówności i ubytków na powierzchniach laminatów epoksydowych i poliestrowych. Z powodzeniem może być również wykorzystywana na powierzchniach stalowych, żeliwnych, ceramicznych i betonowych. Po całkowitym utwardzeniu tworzy twardą, odporną na wodę powłokę. Może być nakładana w grubych warstwach ok. 4mm. Składnik I o symbolu 7433-564-010, składnik II o symbolu 7433-564-000. 

 

Dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa szpachlówka epoksydowa przeznaczona do wypełniania nierówności i ubytków na powierzchniach laminatów epoksydowych i poliestrowych. Z powodzeniem może być również wykorzystywana na powierzchniach stalowych, żeliwnych, ceramicznych i betonowych. Po całkowitym utwardzeniu tworzy twardą, odporną na wodę powłokę. Może być nakładana w grubych warstwach ok. 4mm.

• Czas schnięcia: 24 godz. przy 20°C
• Opakowania: 1000 ml mieszaniny i 500ml. mieszaniny
• Kolor: biały

Copyright © 2012 FarbySalus.pl
Tworzenie stron Webton.pl