RejestracjaLogowanie
Twój koszyk jest pusty

NEWSLETTER

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

imię:
e-mail:

Wybierz inny kolor

Epirust ALU-STEEL PRIMER 2002

producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE
pojemność: 0,74l
 • wybrany kolor:

  Czerwony tlenkowy (250)

  cena: 108,00zł

  dostępność: 24h

   
 • wybrany kolor:

  Szary Grafitowy

  cena: 108,00zł

  dostępność: 24h

   
Podkładowa farba epoksydowa do gruntowania utwardzana w niskich temperaturach (do -10oC). Do gruntowania kadłubów i elementów wyposażenia ze stali, aluminium i żeliwa. Powłoka wytrzymała mechanicznie, odporna na działanie wody, wody morskiej, roztworów zasad i soli, benzyn, oleju napędowego i silnikowego oraz niektórych rozpuszczalników organicznych.  

Farba epoksydowa do gruntowania uniwersalna. Szczególnie zalecana do zabezpieczania kadłubów jachtów stalowych, cynkowanych lub aluminiowych. Może być stosowany jako farba renowacyjna istniejących powłok dwuskładnikowych. Sposób aplikacji: natryskowo, wałkiem lub pędzlem.

EPIRUST daje twardą i zarazem elastyczną powłokę odporną na działanie wody słodkiej i słonej, soli, ropy naftowej, olejów, benzyn. Czas przydatności mieszaniny do użycia 6 godz. przy 20°C

RODZAJ

 

Dwuskładnikowa podkładowa farba epoksydowa.

 

TYPY POWIERZCHNI

 

Zalecana do powierzchni aluminiowych oraz stalowych.

 

ZASTOSOWANIE

 

Szczególnie zalecana do gruntowania kadłubów i elementów wyposażenia z aluminium. Także do zabezpieczania kadłubów jachtów stalowych, cynkowanych.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Powłoka wytrzymała mechanicznie, odporna na działanie wody, wody morskiej, roztworów zasad i soli, benzyn, oleju napędowego i silnikowego oraz niektórych rozpuszczalników organicznych. Charakteryzuje się bardzo szybkim utwardzaniem (1°-15 min. 3°-40 min.) również w temperaturach ujemnych. Przy dużej reaktywności farba posiada stosunkowo długi czas życia. Po 3 stopniu utwardzenia – suchość na dotyk – jest niewrażliwa na wilgoć.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

 

Powinna być sucha, pozbawiona tłuszczu, kurzu i soli. Farba może być nakładana na wilgotne i gorzej przygotowane podłoża.

 

APLIKACJA

 

Natrysk powietrzny, bezpowietrzny, pędzel, wałek. Na powierzchnie wilgotne i  skorodowane zalecane jest nałożenie pierwszej warstwy pędzlem.

 

ROZCIEŃCZANIE DO MALOWANIA

 

Rozcieńczanie nie jest wymagane. W razie konieczności (zgęstnienie wyrobu) 3-5%

Czas schnięcia do następnej warstwy    50 min. przy 20°C

Czas do pełnego utwardzenia   38 godz. przy 20°C

Wydajność z 1 litra w m2             12 m2

Pojemność opakowania              0,98 L

Rozcieńczalnik  OLIVA 564

Copyright © 2012 FarbySalus.pl
Tworzenie stron Webton.pl