RejestracjaLogowanie
Twój koszyk jest pusty

NEWSLETTER

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje

imię:
e-mail:

Wybierz inny kolor

ANTIFOULING VSE

producent: OLIVA TEKNOS FARBY JACHTOWE
 • wybrany kolor:

  Biały Papirusowa

  cena: 295,00zł

  dostępność: 24h

   
 • wybrany kolor:

  Czerwony tlenkowy (250)

  cena: 270,00zł

  dostępność: 24h

   

Przeciwporostowa farba winylowa na wody morskie i śródlądowe. Nie zawiera związków cyny. Przeznaczona do zabezpieczania podwodnej części kadłubów jachtów. Sposób aplikacji: natryskowo, wałkiem lub pędzlem. Może być nakładana bezpośrednio na zmatowiony i odtłuszczony żelkot albo na farbę gruntującą UNIWIN Optimal. Farba VSE zmniejsza opory hydrodynamiczne kadłuba i daje wytrzymałą mechanicznie i elastyczną powłokę odporną na działanie wody słodkiej i morskiej. Nadaje się na wszystkie kadłuby za wyjątkiem aluminiowych. Nałożenie 2-3 warstw zaleca się w celu osiągnięcia skutecznej ochrony kadłuba. Farba musi wyschnąć przez min. 12 godzin przed wodowaniem. Czas do wodowania nieograniczony.

Farba przeciwporostowa na wody morskie i śródlądowe, bezcynowa, tworząca powłokę zmniejszającą opory hydrodynamiczne kadłuba podczas eksploatacji.


RODZAJ

 

Przeciwporostowa farba nawierzchniowa.

 

RODZAJ POWIERZCHNI

 

Nadaje się na wszystkie kadłuby z wyjątkiem aluminiowych.

 

ZASTOSOWANIE

 

Przeznaczona do zabezpieczania podwodnej części kadłubów jachtów przed porastaniem.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Powłoka dobrze przyczepna do podłoża, elastyczna, odporna na działanie wody  słodkiej i morskiej. Powłoka farby zmniejsza opory hydrodynamiczne statku w wyniku redukcji mikroszorstkości powierzchni podczas eksploatacji. Farba nie zawiera biocydów cynoorganicznych i spełnia wymagania dla farb przeciwporostowych określone przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO), podane w projekcie międzynarodowej konwencji w tej sprawie, przyjętej na 46 sesji Komitetu Ochrony Środowiska Morskiego (MEPC 46) 26 kwietnia 2001 r.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

 

Może być nakładana bezpośrednio na zmatowiony i odtłuszczony żelkot. Dla uzyskania znacznie lepszej przyczepności zalecane jest nakładanie na farbę gruntującą Univin Optimal.

 

APLIKACJA

 

Natryskowo, wałkiem lub pędzlem.

 

ROZCIEŃCZANIE DO MALOWANIA

 

Rozcieńczanie farby do malowania nie jest zalecane ze względu na możliwość utraty właściwości farby. W razie konieczności (zgęstnienie wyrobu) do 3-5%.

Czas schnięcia do następnej warstwy    12 godz. przy 20°C

Czas do pełnego utwardzenia   12 godz. przy 20°C

Wydajność z 1 litra w m2             6 m2

Pojemność opakowania              750 ml

Rozcieńczalnik  Oliva 779


• Kolory: granatowy, czerwony, niebieski, biały, zielony

Copyright © 2012 FarbySalus.pl
Tworzenie stron Webton.pl